تبلیغات
دفتر پیشخوان خدمات دولت و بخش عمومی و غیر دولتی فرهنگ (جعفری) - تصویب شد: بیمه نامه به جای ضمانت نامه بانکی
تاریخ : چهارشنبه 27 بهمن 1389 | 08:22 ق.ظ | نویسنده : مجتبی جعفری

جایگزینی بیمه نامه مسوولیت به جای ضمانت نامه بانکی از سال 1390 برای کلیه دفاتر امکان پذیر شد.

براساس این گزارش، این تصمیم در نشست کمیته تخصصی پیشخوان دولت ریاست جمهوری اخذ شد. در این جلسه با اشاره به هزینه کمتر و بهره دهی بیشتر بیمه در مقایسه با ضمانت نامه بانکی و تسهیل امور دفاتر پیشخوان دولت مقرر شد سامانه آنلاین تهیه بیمه مسوولیت دفاتر در اسفندماه سال جاری افتتاح و دفاتر کشور طی اسفند و فروردین ماه ملزم به تهیه بیمه نامه مسوولیت دفاتر می گردند.

این بیمه نامه به صورت الکترونیکی صادر گردیده و تاییدیه آن به کارگروه استانی ارسال می شود. در این صورت، دفاتر برای ارائه خدمات دستگاههای اجرایی نیازی به تضمانی متعدد و متنوع ندارند و بیمه نامه واحد، جایگزین همه تضامین دفاتر نزد تامین کنندگان خدمات خواهد بود. هزینه این بیمه نامه برای پوشش 500 تا 700 میلیون ریالی، بین 80 تا 130 هزار تومان تخمین زده می شود.

در صورت وقوع خسارت از محل ارائه خدمات دفاتر به مردم، با تایید کارگروه استانی، شرکت بیمه خسارت مردم را بدون فوت وقت به آنان پرداخت می کند که این امر موجب کاهش چشمگیر شکایات و مراجاعت مردم به استانداریها و سایر خدمات دهندگان خواهد شد.

نمایندگان وزارت کشور، ارتباطات و فناوری اطلاعات، رفاه و تامین اجتماعی، امور اقتصادی و دارایی نیز از اجرای این طرح استقبال نمودند. با اجرای این طرح سالانه به طور متوسط 20 میلیارد ریال از هزینه دفاتر در سطح کشور کاسته خواهد شد که کمک اقتصادی قابل توجهی به این قشر خدمتگزار خواهد بود.  • خرید vpn