تبلیغات
دفتر پیشخوان خدمات دولت و بخش عمومی و غیر دولتی فرهنگ (جعفری) - اصلاح کارمزد و حق السهم دفاتر روی میز دولت
تاریخ : پنجشنبه 21 بهمن 1389 | 11:50 ق.ظ | نویسنده : مجتبی جعفری

مطالعه قیمت تمام شده خدمات در دفاتر پیشخوان دولت انجام گرفت و نتایج آن ابلاغ خواهد شد.

احمد بزرگیان رئیس کمیته تخصصی پیشخوان دولت با اشاره به این مطلب گفت: برابر تقسیم وظائف صورت گرفته، مسوولیت بررسی و پیشنهاد کارمزد خدمات با این کمیته بوده و معاونت نیز در اجرای مسوولیتهای خود، بررسی میدانی با گستره سراسری انجام داد. معاون نوسازی و تحول اداری معاونت توسعه مدیریت و سرمایه انسانی رئیس جمهور ادامه داد: طبق مطالعات اولیه، در سال جاری و بدون اعمال ضرائب مربوط به هدفمندی یارانه ها در قیمت تمام شده خدمات، حداقل قیمت تمام شده یک خدمت در دفاتر پیشخوان دولت، 1400 تومان می باشد و چنانچه خدمات ویژه دیگری از قبیل اسکن، پرینت، ورود اطلاعات، توزیع، جمع آوری از محل، پرداخ الکترونیکی و مانند آن نیز توسط دفتر انجام شود هزینه آن به طور جداگانه محاسبه می گردد. وی خاطرنشان کرد: دستگاههای اجرائی از طریق حق السهم یا کارمزد نقدی از خدمات گیرندگان موظف به تامین قیمت تمام شده خدمات دفاتر می باشند که این موضوع به استانداران و روسای دستگاههای خدمات دهنده ابلاغ می شود. وی اصلاح کارمزد و حق السهم دفاتر را پس از 6 سال ضروری عنوان کرد و افزود: در شش سال گذشته نرخ کارمزد و حق السهم دفاتر تغییر نداشته و این در حالی است که مولفه های موثر بر قیمت تمام شده خدمات، رشد نشان می دهد و به این موضوع باید توجه داشت.

 

وی افزود: در روزهای گذشته افتتاح 22 دفتر بیمه درمانی در تهران انجام گرفت و در حال حاضر قرارگاه عملیاتی پیشخوان دولت در این معاونت بی وقفه در حال بررسی سایر خدمات قابل واگذاری به دفاتر است. وی تصریح کرد: تا پایان امسال 30 دفتر بیمه درمانی دیگر در استان تهران و صدها دفتر در سراسر کشور به پیشخوان بیمه خدمات درمانی مجهز می شوند.

بزرگیان از واگذاری قریب الوقوع خدمات بیمه تجاری آنلاین و کارت سوخت و امور مالیاتی به دفاتر پیشخوان دولت خبر داد.  • خرید vpn