تبلیغات
دفتر پیشخوان خدمات دولت و بخش عمومی و غیر دولتی فرهنگ (جعفری) - نحوه‌ی اصلاح اطلاعات خانوارهای بدون كد رهگیری اعلام شد
در حالی كه پیش از این اعلام شده بود نحوه اصلاح و تكمیل اطلاعات خانوارهای بدون كد رهگیری در سامانه اینترنتی مركز آمار ایران، نیمه آذرماه مشخص می‌شود، این موضوع با 10 روز تاخیر به تازگی در سامانه مركز آمار اطلاع‌رسانی شده است.
به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، بر اساس آنچه در این پایگاه منتشر شده، كسانی كه کد رهگیری یا رمز عبور خود را فراموش کرده‌اند، باید از "عدد 8 یا 9 رقمی سمت چپ درج شده در پشت کارت ملی سرپرست خانوار" به عنوان كد رهگیری استفاده كنند.

**چگونگی اصلاح اطلاعات اقتصادی خانوارها**

مرحله‌ جدید اجرای طرح جمع‌آوری اطلاعات اقتصادی خانوار كه شامل اصلاح اطلاعات قبلی و وارد كردن اطلاعات مربوط به خانوارهای جدید است، از اول آذرماه آغاز شده و تا 45 روز ادامه خواهد داشت.

به گزارش خبرنگار اقتصادی ایسنا، براساس این طرح ثبت‌نام‌شدگان در سال 1387 و اردیبهشت ماه 1389 می‌توانند اطلاعات اقتصادی خانوار را تایید یا اصلاح كنند.

برای این كار یك سامانه‌ اینترنتی به نشانی www.yaraneh.amar.org.ir طراحی شده است كه افراد می‌توانند با مراجعه به آن نسبت به تصحیح اطلاعات قبلی یا وارد كردن اطلاعات جدید اقدام كنند.

ثبت‌نام‌شدگان سال 1387 كه فرم كاغذی مربوط به اطلاعات اقتصادی خانوار را پر كرده‌اند، برای دسترسی به اطلاع خود در این سامانه‌ اینترنتی باید شماره ملی و كد رهگیری خود را به همراه داشته باشند. ثبت نام شدگان اردیبهشت‌ماه سال جاری كه اطلاعات خود را از طریق پایگاه اینترنتی مركز آمار ایران ثبت كرده‌اند نیز برای اصلاح آن به شماره ملی و رمز عبور نیاز خواهند داشت.

از سوی دیگر تلفن گویای مركز آمار ایران به شماره‌ 8587 ـ 021 با 960 خط و شماره‌ تلفن‌های 85107710 ـ 85107713 ـ 85107716 و 85107719 درباره‌ی اطلاعات اقتصادی خانوار پاسخگوی سوالات هموطنان است.

كسانی كه می‌خواهند درباره‌ سرپرست خانوار خود اطمینان حاصل كنند، می‌توانند با ارسال شماره ملی به مركز پیام 300000 از این موضوع اطلاع یابند. این بدان معناست كه اگر كسی طی زمان جمع‌آوری اطلاعات اقتصادی خانوار به هر دلیلی از خانواده‌ای منفك شده می‌تواند اطمینان یابد كه اطلاعات اقتصادی او هم اكنون تحت پوشش خانوار قبلی است و یا اینكه هنوز در سامانه مركز آمار ایران ثبت نشده است.

اگرچه در این مرحله از تكمیل اطلاعات اقتصادی خانوار سرپرست خانواده می‌تواند با مراجعه به سامانه نسبت به اصلاح یا تكمیل اطلاعات خود اقدام كند، اما كسانی كه تاكنون به هر دلیلی در این سامانه ثبت نام نكرده‌اند نیز می‌توانند نسبت به ثبت اطلاعات خود و اعضای خانوارشان اقدام كنند.

  • خرید vpn