تبلیغات
دفتر پیشخوان خدمات دولت و بخش عمومی و غیر دولتی فرهنگ (جعفری) - ابهام در تایید قانون پیشخوان دولت
تاریخ : دوشنبه 15 آذر 1389 | 01:15 ب.ظ | نویسنده : مجتبی جعفری
رییس كانون دفاتر پیشخوان خدمات دولتی: برای رفع ابهام شورای محترم نگهبان، قانون پیشخوان خدمات اواخر ماه جاری در كمیسیون اجتماعی مجلس بررسی می‌شود.
لیکن یک کارشناس حقوقی تاکید کرد: با توجه به ماده 49 قانون برنامه پنجم
لیکن یک کارشناس حقوقی تاکید کرد: با توجه به ماده 49 قانون برنامه پنجم توسعه، دفاتر پستی غیردولتی در کنار دفاتر پیشخوان خدمات دولت می توانند خدمات دستگاههای اجرائی را نیابتا انجام دهند و تولی این دفاتر نیز با وزارت ارتباطات خواهد بود. این دو موضوع با توجه به موقوف الاجرا گردیدن سایر قوانین معارض با قانون برنامه، یعنی توقف اجرای قانون پیشخوان خدمات دولت قبل از ابلاغ آن به دولت.  

رییس كانون دفاتر پیشخوان خدمات دولتی و بخش عمومی غیر دولتی كشور گفت: شورای نگهبان ابهاماتی به قانون پیشخوان خدمات مطرح كرد و قرار بر این شد كه این موضوع بعد از برنامه پنجم در كمیسیون اجتماعی مجلس مورد بررسی قرار بگیرد.

علی فلاح حقیقی در گفت‌وگو با خبرنگار ارتباطات خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) اظهار كرد: این كار به سرعت در حال انجام است و در اواخر ماه جاری در كمیسیون اجتماعی مجلس مورد بررسی قرار می‌گیرد.

وی ادامه داد: ابلاغ این قانون در واقع پشتوانه‌ای ایجاد می‌كند و با توجه به آیین‌نامه ابلاغی دولت و از سویی با توجه به قانونی شدن دفاتر پیشخوان دولت تغییرات مهمی ایجاد می‌شود و می‌توان گفت كه با ابلاغ قانون دفاتر پیشخوان خدمات، می‌توانیم در قالب یك تشكل صنفی پیگیر اجرایی شدن آن و اهداف این قانون باشیم.

عضو كارگروه راهبری دفاتر پیشخوان دولت در ادامه با بیان اینكه این قانون به سایر استان‌ها نیز تسری می‌یابد تاكید كرد: حسن اجرای این قانون آن است كه مردم مثل تمام جهان می‌توانند به نزدیك‌ترین واحدی كه خدمات را انجام می‌دهد، مراجعه كنند.

او گفت: امیدواریم با ابلاغ قانون، فضای مناسب‌تری در راستای برنامه‌های اجرایی دولت به منظور واگذاری تصدی‌گری‌های دولت به بخش خصوصی صورت پذیرد.

رییس كانون دفاتر پیشخوان خدمات دولتی و بخش عمومی غیر دولتی كشور گفت: براساس ماده 26 آیین نامه دفاتر پیشخوان خدمات دولت، ستاد حمل و نقل سوخت كشور باید مجری درگاه خدمات الكترونیكی را مشخص و بسترهای نظارتی و بازاریابی جمعی را ابلاغ كند.

به گفته او براساس این ماده در تاریخ 31 شهریورماه مسوولیت آن به كانون دفاتر واگذار شد كه با توجه به آن به مدت دو سال كانون نسبت به ایجاد بحث نظارتی آنلاین دستگاه‌های نظارتی درگاه خدمات الكترونیكی دفاتر اقدام كند و هم‌چنین عقد قراردادهای جمعی نیز برعهده مجری درگاه گذاشته شده است.

  • خرید vpn