تبلیغات
دفتر پیشخوان خدمات دولت و بخش عمومی و غیر دولتی فرهنگ (جعفری) - راه‌اندازی رسانه مهر در کشور/ ارائه خدمات تلویزیون‌محور با دسترسی آسان

iptv

معاون رسانه‌ مجازی سازمان صدا و سیما با اشاره به راه‌اندازی (Ip media) در کشور تا پایان سال گفت: با ایجاد این قابلیت مردم از اینترنت بی نیاز شده و می‌توانند خدمات دولت الکترونیک را از طریق تلویزیون دریافت کنند.

به فارس، لطف‌الله سیاهکلی در مراسم امضای تفاهم‌نامه همکاری بین سازمان فناوری اطلاعات ایران و معاونت رسانه‌ مجازی صدا و سیما با اشاره به اهمیت بهره‌گیری از بسترهای ایجاد شده در شبکه ملی اطلاعات، جهت ارائه سرویس‌های عمومی و اختصاصی به مشترکین از اقدام این معاونت برای طراحی و راه‌اندازی پروژه IP MEDIA (رسانه مهر) خبر داد.
معاون رسانه‌ مجازی سازمان صدا و سیما در خصوص این پروژه ملی گفت: رسانه مهر مکمل وب و در راستای ایجاد خدمات تلویزیون ‌محور در کشور است.
وی با بیان اینکه بخش عمده‌ای از جامعه برای کار کردن با خدمات ارائه شده در روی اینترنت و وب با مشکل مواجه‌اند، افزود: ارائه خدمات در این شبکه از طریق تلویزیون ارزان‌تر،‌ در دسترس‌تر و بیشتر مورد پسند کاربران است.
سیاهکلی ادامه داد: استفاده از IP MEDIA نیازمند سیستم‌عامل و یک دستگاه (device) است و قابلیت ارائه برنامه های کاربردی(application) با استفاده راحت برای پخش فیلم، تصاویر، موسیقی و همچنین ارائه خدمات دولت الکترونیک را دارد.
وی با بیان اینکه این پروژه تا پایان سال به بهره‌برداری کامل خواهد رسید، گفت: اجرای این پروژه نیازمند سرمایه‌گذاری بخش خصوصی و ایجاد دیتاسنتر است.
وی تصریح کرد: همچنین افرادی که از رایانه شخصی استفاده می‌کنند، می‌توانند با دریافت یک نرم‌افزار به رسانه مهر دسترسی پیدا کنند و دیگر نیازی به خرید دستگاه مبدل دیجیتال نیست.
سیاهکلی ادامه داد: یکی از مهمترین محاسن این شبکه تجمیع خدمات در یک بستر بسیار مناسب و با دسترسی آسان برای همه اقشار جامعه بدون نیاز به اینترنت است و در واقع استفاده از اینترنت هم یکی از کاربردهای این شبکه است.
وی گفت: با استفاده از سرویس IP MEDIA تمام شبکه‌های تلویزیونی داخل کشور از جمله شبکه‌های استانی، آرشیو صدا و سیما و فیلم‌های درخواستی قابل دسترسی است.  • خرید vpn