تبلیغات
دفتر پیشخوان خدمات دولت و بخش عمومی و غیر دولتی فرهنگ (جعفری) - فراخوان واگذاری خدمات امور مالیاتی دفاتر کشور
تاریخ : پنجشنبه 11 خرداد 1391 | 05:00 ب.ظ | نویسنده : مجتبی جعفری

http://86.109.59.140:8081/carTaxTheme-2.0-5.2.3/images/cartax/tax_logo.png

ابراهیم کیمه چی، مسوول احصای خدمات دفاتر استان تهران از فراخوان عمومی واگذاری خدمات مالیاتی در دفاتر سراسر کشور و حذف قفلهای الکترونیکی (ماژول) برای ارائه خدمات امور مالیاتی خبر داد.

وی با اشاره به ضرورت ارتقای کیفیت و سرعت مناسب توسعه خدمات در دفاتر کشور خاطر نشان کرد: آزمونهای فنی حاکی از ناکارامدی قفلهای الکترونیکی توزیع شده در خدمات این سازمان بود و موجب کاهش سرعت پاسخگویی به متقاضیان دفاتر و افزایش هزینه زمانی دفاتر و مردم برای دریافت این خدمات دولتی گردید. ضمن این که کانون بخشی از دستمزد دفاتر را بابت این خدمات از دفاتر کسر می نمود که نارضایتی دفاتر را در برداشت.

وی افزود: با توجه به دستور مسوولین سازمان امور مالیاتی کشور، و براساس درخواست انجمنهای صنفی استانی دفاتر پیشخوان دولت، صاحبان دفاتر می توانند بدون هیچ محدودیتی میتوانند با مراجعه به پایگاه اینترنتی etax.ir و تکمیل فرمهای ثبت کد دفتر و ثبت کاربر، از طریق الکترونیکی آموزش رایگان این خدمات را دریافت و پس از فراگیری، رمز عبور را از طریق تلفن همراه خود به صورت پیامک دریافت و با مراجعه به سیستم، این خدمات را به متقاضیان آن ارائه دهند.

وی افزود: شرط دارا بودن قفل یا ماژول کانون هرگز از سوی سازمان امور مالیاتی طرح نشده بوده و این فرایند به عنوان پیشنهاد صنفی دفاتر مورد عمل قرار گرفته بود که پس از عدم کارایی فنی و کاهش سرعت سرویس و نارضایتی دفاتر به تدریج از چرخه خدمات کنار گذاشته می شود.

وی افزود: دفاتر می توانند نشانی ورود مستقیم به این سامانه را با تماس با این شرکت دریافت نمایند. وی خاطرنشان کرد: دفاتر شهر تهران با نشانی 86.109.59.140:8081 و دفاتر شهرستانهای استان تهران با نشانی 86.109.59.140:8082 می توانند به صورت مستقیم خدمات امور مالیاتی را به مردم ارائه نمایند.

وی گفت: دیگر ضرورت ندارد دفاتر پولی به کانون بپردازند و همۀ سهم دفاتر از کارمزد خدمات از این به بعد به خود دفاتر تعلق خواهد داشت.

شایان ذکر است کارمزد خدمات امور مالیاتی 4000 تومان برای اظهارنامه های مالیاتی و 4800 تومان برای فرایند مالیات مشاغل خودرو تعیین شده است.

70 درصد از این مبالغ مستقیماً به دفاتر تعلق گرفته و 30 درصد باقی نیز بابت تامین بستر الکترونیکی و نرم افزاری ایجاد شده جهت ارائه خدمات مذکور به شرکت مجری طرح (همفکران) پرداخت می گردد.

کانون قبلا مبالغ دیگری نیز بلاوجه از دفاتر دریافت می نمود که متوقف شد  • خرید vpn