تبلیغات
دفتر پیشخوان خدمات دولت و بخش عمومی و غیر دولتی فرهنگ (جعفری) - مهلت یک‌ساله به بانک مرکزی برای جمع‌آوری چک‌پول‌ها
تاریخ : چهارشنبه 20 اردیبهشت 1391 | 09:42 ق.ظ | نویسنده : مجتبی جعفری
irancheck

یک مقام مسئول شبکه بانکی گفت: با توجه به حجم ایران‌چک‌های در گردش و ذخیره چاپ شده، حذف یکباره آنها هزینه زیادی خواهد داشت؛ به همین دلیل برای خروج چک‌پول‌ها یک سال فرصت داده شده است.

یک مقام مسئول شبکه بانکی کشور در گفت‌وگو با باشگاه خبری فارس «توانا» با بیان اینکه بانک مرکزی با دولت برای تعیین تکلیف چک‌پول‌های موجود در بازار در حال رایزنی است، اظهارداشت: طبق مذاکرات صورت گرفته با مجلس، توافق بر این شد که برای خروج چک‌پول‌ها، یک سال به بانک مرکزی فرصت داده شود.
وی افزود: با توجه به حجم ایران‌چک‌های در گردش و ذخیره چاپ شده، حذف یکباره آنها هزینه زیادی خواهد داشت؛ به همین دلیل برای خروج چک‌پول‌ها یک سال فرصت داده شده است.
وی تصریح کرد: ورود ایران‌چک‌های بانک مرکزی به اقتصاد توانست انضباط خوبی در بازار پول کشور ایجاد کند و بخش قابل توجهی از مبادلات را این چک‌پول‌ها پوشش می‌دهد.
این مقام مسئول در پاسخ به این سؤال که آیا برای گزینه جایگزین ایران‌چک‌ها تصمیم خاصی گرفته شده گفت: تاکنون تصمیمی برای جایگزینی ایران‌چک‌ها گرفته نشده و بانک مرکزی فعلا در مرحله بررسی کارشناسی است.
به گزارش فارس رئیس مجلس شورای اسلامی مدتی پیش با استناد به گزارش هیئت تطبیق مصوبات، گردش ایران چک‌های بانک مرکزی را غیر قانونی اعلام کرده بود. این اقدام در حالی است که بانک مرکزی چهار سال پیش ایران‌چک‌های جدید را منتشر و وارد چرخه پولی کشور کرد.  • خرید vpn