تبلیغات
دفتر پیشخوان خدمات دولت و بخش عمومی و غیر دولتی فرهنگ (جعفری) - احتمال لغو افزایش نرخ خدمات پستی
تاریخ : دوشنبه 2 خرداد 1390 | 04:07 ب.ظ | نویسنده : مجتبی جعفری

مدیرعامل شركت پست: كار گروه كنترل بازار به ریاست معاون اول رئیس جمهور و سازمان حمایت از مصرف كنندگان می تواند افزایش نرخ مصوب کمیسیون تنظیم مقررات را متوقف

تهران - مدیرعامل شركت پست جمهوری اسلامی ایران گفت: افزایش تعرفه خدمات پستی مطابق قانون و بر اساس مصوبه دولت و كمیسیون تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی صورت گرفته است .
افزایش تعرفه خدمات پستی بر اساس مصوبه دولت است
' محمد حسن كرباسیان '‌ روز یكشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا ، با اشاره به افزایش تعرفه خدمات پستی از پنجم اردیبهشت ماه سال جاری گفت : كمیسیون تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی ( رگولاتوری ) با ابلاغ مصوبه ای ، اجازه افزایش تعرفه خدمات پستی ( به میزان 40 درصد قیمت تمام شده خدمات پستی) را به شركت پست داده است .
وی در مورد اظهارات یك مقام مسئول در سازمان حمایت مصرف كنندگان و تولید كنندگان در خصوص غیر قانونی بودن و افزایش قیمت خدمات پستی بدون هماهنگی با كارگروه كنترل بازار و سازمان حمایت مصرف كنندگان و تولیدكنندگان ، گفت : هم اكنون در حال مذاكره با این نهاد در خصوص قیمت های جدید خدمات پستی هستیم .
كرباسیان گفت: قیمت های جدید خدمات پستی هم اكنون در دفاتر پستی اعمال می شود ، و این روند ادامه خواهد داشت ،مگر اینكه كار گروه كنترل بازار به ریاست معاون اول رئیس جمهور و سازمان حمایت از مصرف كنندگان تصمیمی غیر از مصوبه رگولاتوری اتخاذ كند .
گفتنی است كه ' سید جواد احمدی ' مدیركل دفتر خدمات زیربنایی سازمان حمایت مصرف كنندگان و تولیدكنندگان ، روز گذشته اعلام كرده بود كه مصوبه افزایش قیمت خدمات پستی مراحل قانونی خود را برای اجرا طی نكرده است و باید قبل از اجرا با این سازمان و كارگروه كنترل بازار هماهنگ می شد .

** در حال حاضر دولت بابت خدمات پستی 60 درصد یارانه می پردازد
مدیر كل شركت پست جمهوری اسلامی ایران در بخش دیگر این گفت وگو ، افزود: بر اساس مصوبه رگولاتوری ، امسال 40 درصد قیمت تمام شده خدمات پستی از مشتریان دریافت می شود و دولت 60 درصد یارانه ای برای بخش پست می پردازد.
كرباسیان ادامه داد : در سالهای آینده و براساس قانون هدفمند سازی یارانه ها به تدریج یارانه پرداختی به خدمات پستی حذف خواهد شد .


  • خرید vpn