تبلیغات
دفتر پیشخوان خدمات دولت و بخش عمومی و غیر دولتی فرهنگ (جعفری) - دیپلماسی اردبیل (انتشار یک سند جدید)
تاریخ : پنجشنبه 8 اردیبهشت 1390 | 07:52 ق.ظ | نویسنده : مجتبی جعفری

فرافكنی در پاسخگویی به مشكلات دفاتر، روش همیشگی برخی از دوستان سابق است.

چند روز قبل، مسوول كانون صریحا از پیگیری اپراتور پستی برای هلدینگ كانون و تاكید بر عدم پیگیری این امتیاز شایسته دفاتر از سازمان متولی آن نمود. متن این خبر در خبرگزاری فارس مورخ 89/2/6 منتشر شده است. (ببینید)

این اقرار صادقانه از سوی مسوول كانون سبب شد تا لب به انتقاد از عملكرد دوگانه كانون بگشایم و بار دیگر به سنگی كه در راه مدام پای دفاتر را می خراشد اشاره كنم.

در عین انتظار و این كه می دانستم كه مخاطب اصلی یعنی مسوول آن گفتگو، هرگز پاسخی به سوالات و انتقادات نمی دهد، منتظر پاسخ ماندم. چرا كه مسوول بودن یعنی مورد سوال بودن و مسوول، باید پاسخگو باشد.

امروز بار دیگر دیپلماسی اردبیل به كار افتاد. ناگهان یك دفتر از خیل دفاتر گرامی این استان، با كوله باری از اطلاعات گرانبها و ارزشمند به پاسخ پرسشهای من آمد كه این اتفاق میمون را به یك دلیل باید در لوحه فعالیت كانون نوشت.

این نخستین بار است كه كسی به جز آقای مسوول اجازه طرح نظر در پایگاه كانون را یافت.

فارغ از اشتباهات متعددی كه ناشی از فاصله جغرافیایی تهران و اردبیل است، مانند شركت این قلم در آزمون بیمه خدمات درمانی ...

اما برخی اشتباهات غیرقابل توجیه نیز در این نوشته به چشم می خورد. مثلا این كه 4200 دفتر كشور، سهامدار هلدینگ هستند در حالی كه گزارشات مجمع عمومی این شركت چیز دیگری می گوید.

در همین ایام در سایت اینترنتی دیگری كه برخلاف پایگاه رسمی كانون، پایگاه غیر رسمی آقای مسوول به شمار می رود، نامه سراسر دشنام و تهدید دیگری باز هم از یكی از دفاتر استان باوقار اردبیل منتشر شده است.

روشی كه به آن چماق و هویج یا فشار از پایین و چانه زنی از بالا می گویند و متخصص و صاحب ایده آن در كشور، مشخص و برای همه ما چهره هایی آشنا هستند.

چون باب گفتگو باز شده است، از نگارنده عزیز می پرسم :

- آیا مشكلات دفاتر اردبیل به پایان رسیده است؟

- آیا مشكلات دفاتر استانهای همجوار استان اردبیل مرتفع شده است كه نوبت به ابراز لطف عزیزان اردبیلی به دفاتر  تهران رسیده است؟

- آیا دفاتر استان تهران كفایت و بلوغ لازم را برای حل مشكلاتشان نداشتند كه استان عزیز اردبیل، برای حل مشكلات دفاتر تهران آستین بالا زده است؟

- اگر صدور 2 پیام از یك بدنه صنفی 1000 دفتری در تهران بد است، آیا صدور پیام متناقض از سوی شما به عنوان رئیس انجمن دفاتر اردبیل طی نامه اخیر و دشنام نامه خزانه دار انجمن اردبیل، از نظر شما اشكالی ندارد؟

- به نظر جنابعالی این بنده باید پاسخ نامه شما را بدهم یا دشنام نامه همكار گرامی هم استان شما را؟

شان و جایگاه استان تاریخی و فرهنگی و گرانقدر اردبیل بیش از آن است كه نمایندگان آن سپر بلای دیگرانی شوند كه جسارت "پاسخ گویی" را به مرور زمان از دست داده اند.

لطفا به دوست عزیزمان اجازه دهید تا شخصا پاسخگوی اقداماتش باشد.

اقداماتی از قبیل صرف حق عضویت دفاتر استان در ستاد انتخاباتی یك نامزد سیاسی طرد شده؛ موضوعی كه تخلف واضح از موازین امانتداری (چرا كه  خزانه دار انجمن دفاتر ارتباطی تهران می باشند.) و تخلف از ماده 21 آیین نامه تشكلهای صنفی می باشد.

لطفا بند 1 صورتجلسه را به دقت مطالعه كنید.

آیا شما اقداماتی از این دست را تایید می فرمایید؟ آیا انجمن صنفی استان اردبیل هم چنین رفتاری با وجوه عضویت اعضای خود كرده است؟ آیا شما از این اقدام كنندگان، پشتیبانی می كنید؟

ضمنا چون از "شرایط قانونی" برای عدم حضور در انتخابات كانون سخن راندید، جنابعالی و همه دفاتر استانها را دعوت می كنم بار دیگر گزارشی را كه در مورد جعل آگهی "آن جلسه قانونی" منتشر كرده ام بخوانید (اینجا) و بی صبرانه در آرزوی پاسخ جنابعالی و ادامه گفتگو با استان اردبیل هستم.

ادامه این گفتگوی دلسوزانه را برای هر دو طرف مفید می دانم و همواره خود را برای آموختن آماده نگاه می دارم.  • خرید vpn